MODELATORNIA - 12.05.2018


GODZINA 22:00

AB/DX


Otaczająca sieć dźwięku i obrazu ewoluuje ustanawiając własny wymiar przestrzeni. Ambient ciemności i fantasy, opowieść o nieznanej rzeczywistości. Impresje minimalizmu z rozmytymi i oddalonymi kształtami, ciemne drony poruszające się w tym ledwo oświetlonym świecie. Poczucie lęku, niestabilności i izolacji narracyjnie krąży wokół opowieści zapraszając do podróży, czując ten mroczny krajobraz i ulotność egzystencji.

 

ABDX łączy różne gatunki, takie jak IDM, glitch, techno i noise z cyfrową instalacją audiowizualną opartą na różnych protokołach takich jak Midi i Osc. Poszukiwanie odpowiedniego momentu i synchronizacja jego elementów. ABDX został zaprezentowany w Meksyku, Włoszech, Grecji, Macedonii, Litwie, Holandii, Niemczech, Anglii, Polsce, Serbii i Węgrzech na wielu różnych wydarzeniach i festiwalach takich jak LPM, Insanitus, Athens Video Art Festival, Kanal 103, Unrendered.

 


Instalacje:

Odkrywanie relacji ruchu, światła i dźwięku. Impresje alternatywnych rzeczywistości i niezidentyfikowane języki hipnotyzują gości jednocześnie stymulując postrzeganie czasu i przestrzeni. Instalacje ABDX eksperymentują z cyfrowymi interaktywnymi mediami poprzez różne rodzaje urządzeń elektronicznych takich jak czujniki, projektory, wyświetlacze, ekrany dotykowe, obiektywy VR, kamery itp… Zostały wystawione na różnych festiwalach i Galeriach w krajach takich jak Meksyk, Włochy, Brazylia, Niemcy, Chorwacja, Anglia, Polska, Serbia, Węgry.

http://abducto.tumblr.com/