MODELATORNIA - 11.05.2018


GODZINA 01:00

ARKAEI


Arkaei to DJ, VJ i producent z zamiłowaniem do breakbeatów we wszystkich smakach i całkowicie nieustraszonym podejściem do każdej technologii. W ciągu ostatniej dekady wygrał kilka bitew kontrolerskich i wziął udział w Mistrzostwach Świata DJ-ów IDA w sumie 5 razy. Znany z tego, że zawsze zawiera coś nieoczekiwanego w swoich występach, wciąż rzuca wyzwanie tradycyjnym koncepcjom DJ-a wykorzystującym czujniki ruchu, kamery 3D, wizualizacje generowane na żywo, instrumenty takie jak Theremin, Game Boy – a ostatnio także harfę laserową RGB.

RAFAEL LABRO


Urodzony w 1956 roku na południu Francji, Rafael Labro w młodym wieku został zainspirowany nowoczesną sztuką takich malarzy jak Picasso, Matisse czy Chagall. W wieku zaledwie szesnastu lat został przyjęty do Szkoły Sztuk Pięknych w Nicei i odbył swoją pierwszą indywidualną wystawę “Photographisme”. Swoją karierę jako profesjonalista rozpoczął będąc dekoratorem planu zdjęciowego dla Paloma Picasso. Labro pracował również dla renomowanych francuskich reżyserów takich jak Roger Planchon czy Patrice Chereau. Wypromował swoje nazwisko pracując dla takich projektantów jak Yamamoto Kansai, Kenzo, Jean-Paul Gaultier. Robił zdjęcia dla wielu znanych magazynów, pracował w takich miejscach jak Paryż, Londyn, Hamburg, Tokio, Hong-Kong czy Sydney. Jest mocno związany ze sztuką wizualną. Przesuwa granice stawiane przez technologie używając soczewek z pryzmatami i lustrami robionymi na zamówienie lub przez ignorowanie “dobrej praktyki” w fotografii robiąc zdjęcia w ekstremalnych warunkach takich jak pełnia księżyca. Jest “enfant terrible” fotografii ale otrzymuje wsparcie finansowe od silnych sponsorów. Jako jeden z nielicznych jest sponsorowany przez Agfa i Apple.

RAMADA


RAMADA to coś więcej niż tylko Akademia Tańca. To szeroko pojęta edukacja taneczno – artystyczna w województwie opolskim i całej Polsce. To największa i profesjonalnie przygotowana placówka szkoląca dla tancerzy w Opolu i całym województwie. Dysponuje 7 salami tanecznymi w tym salą akrobatyczno – przyrządową oraz nowoczesną strukturą szkoleniowo – organizacyjną.  Współpracuje z wysoko wykwalifikowanymi pedagogami, wykładowcami i choreografami z Polski, jak i ze świata. Wykładowcy to ludzie pełni pasji i zaangażowania. W szkole RAMADA znajdują miejsce grupy taneczne dla amatorów jak i profesjonalistów. Od ponad 20 lat RAMADA jest liderem w dziedzinie tańca i sztuk tanecznych w Opolu, województwie opolskim oraz wiodącą placówką szkoleniową w Polsce. Oferuje zarówno edukację całoroczną według kalendarium roku szkolnego, jak i edukację według programu letniego i zimowego. RAMADA to szkolenia tancerzy niezależnie od wieku jak i kwalifikacji tanecznych za pomocą lekcji grupowych, a także indywidualnych w systemach stałych grup oraz otwartych. RAMADA to m.in: Akademia Tańca, Niepubliczna Szkoła Baletowa Szkoła Sztuki Tańca kształcąca tancerzy z uprawnieniami państwowymi tancerza zawodowego, Opolski Teatr Tańca Współczesnego, Centrum Edukacji Tanecznej i Choreografii, Opolska Akademia Musicalowa, oraz taneczne grupy zawodnicze i mistrzowskie RAMADA TEAM.

RAMADA nieustannie wspiera zarówno artystów profesjonalnych i amatorów oraz jest miejscem działania i prezentowania ich twórczości. Jest artystycznym domem tak dla ludzi o ugruntowanej pozycji jak i tych stojących na początku swojej artystycznej drogi.

Szkoła Ramada znajduje się w dwóch lokalizacjach w Opolu, przy ul. Jodłowej 31 i przy ul. Sienkiewicza 21. Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.ramada.com.pl