MODELATORNIA - 11.05.2018


GODZINA 23:30

ESSEX


Krzysztof Komar – ze swoim nietuzinkowym brzmieniem znany pod pseudonimem artystycznym ESSEX. Jego rodzimym miastem są Kielce, a produkcją muzyki zajmuje się od ponad 9 lat. Przez ten czas współpracował między innymi z takimi artystami jak Kasia Moś, Kuban, Sitek, Rosalie, Kyoku, K-Leah czy Quebonafide. Ma za sobą dwie wydane autorskie płyty: De Ep Fo Rest (2015) – Singiel promujący płytę osiąga na serwisie Youtube milionowe wyświetlenia; Dualizm (2017) – Wydanie fizyczne to starannie dopracowany projekt sprzedawany wraz z 38 stronicową baśnią. DJ sety grywał już zanim zaczął przygodę z produkcją muzyki, natomiast występy Live praktykuje od początku roku 2017. Do tej pory można było go usłyszeć w takich miejscach jak:  Las Camp Festival, Dharma Festival, Filharmonia Świętokrzyska, Projekt Lab (Poznań), Bal, Nowa Jerozolima (Warszawa), Sfinks (Sopot), Alibi (Wrocław). Swoją twórczość opisuje jako muzykę elektroniczną inspirowaną lasem, natomiast w jego utworach można doszukać się inspiracji takimi gatunkami jak: House, Jazz, Dub, DnB, Trap, Folk, World Music.

Album De Ep Fo Rest on youtube:

http://tiny.pl/g4fm9

Album Dualizm on youtube:

http://tiny.pl/g4fmg

ARI DYKIER


ARI DYKIER – Artysta wizualny, zawodowo twórca filmowy, od dawna zafascynowany animacją. Po wzięciu udziału w 2013 roku w Live Performers Meeting w Kapsztadzie, rozwija karierę jako performer wizualny prezentując swoje projekty na LPM 2015 w Rzymie ,LPM 2017 w Amsterdamie, Visual Brasil w Barcelonie, Generate! w Tübingen, Patchlab w Krakowie, MicroB w Mannheim. Ostatnio pracował nad projektem wizualnym towarzyszącym polskiej orkiestrze barokowej Arte dei Suonatori.

Swoje wizualizacje buduje nawiązując do tradycji surrealizmu, animacji, malarstwa czy literatury, jak też z własnych zapamiętanych snów. Tak stworzony performance ma charakter onirycznej podróży w czasie z towarzyszeniem muzyki.

http://www.dykiers.com/