MODELATORNIA - 11.05.2018


GODZINA 21:40

BARTOSZ POSACKI / FOREST


Forest AV performance to trwajaca 10 minut wizualna opowieść drogi bez początku i końca. To podróż przez pierwotne, obce środowisko, pozornie puste ale równocześnie tętniące energią. Forest jest również metaforą wewnętrznego rozedrgania towarzyszącego pędowi w nieznane.
Muzyka: FIAU

Bartosz Posacki – urodzony w Opolu w 1976 roku. Absolwent Opolskiego Liceum Sztuk Plastycznych. Skończył studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na Wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, na kierunku Projektowanie Architektury Wnętrz. Dyplom z zakresu projektowania architektury wnętrz oraz aneks z malarstwa obronił w 2001 roku. W 2007 roku uzyskał tytuł doktora na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (promotor: Prof. Andrzej P. Bator). W roku 2014 uzyskał tytuł doktora habilitowanego na Wydziale Artystycznym Instytutu Sztuki Uniwersytetu Śląskiego. Od 2001 roku brał udział w ponad 100 wystawach w Polsce i zagranicą, między innymi w USA, Niemczech, Czechach, Holandii, Włoszech i Francji.Zajmuje się animacją eksperymentalną, działaniami z zakresu nowych mediów, grafiką oraz projektowaniem graficznym.

FIAU to projekt Grzegorza Fiałkowskiego – producenta muzyki elektronicznej, działającego dotychczas pod pseudonimem Ufecki, związanego z australijską wytwórnią Adapted Records. Autora muzyki do projekcji audiowizualnych, filmów oraz spektakli teatralnych. Po długim czasie fascynacji muzyką akustyczną, w założeniu której dźwięk nie jest utożsamiany z konkretnym instrumentem, a jest niejako wydobyty z otaczającego nas świata lub kompletnie wyabstrahowany- wygenerowany, Fiau jest swojego rodzaju “powrotem na Ziemię”. Powrotem do świata instrumentów akustycznych – lecz nie do końca.