MAIN STAGE - 11.05.2018


GODZINA 21:30

OLEK KUBIAK - KASETY


Eksperymentalny koncert będący remakiem skomponowanej przez Aleksandra Kubiaka muzyki alternatywnej we wczesnych latach 80-tych. Po ponad 20 latach, ścieżki MOD tworzone na legendarnej Amidze, zostały odkopane i odświeżone przez twórcę, oraz zaaranżowane przez zespół, który powstał przed chwilą.

Aleksander Kubiak – instrumentalista, zajmujący się muzyką od wczesnych lat 80. Wraz z pojawieniem się komputera Amiga, zrealizował swoje pierwsze kompozycje, które z czasem wykreowały się do postaci obecnej. Inspiracją dla jego twórczości są tacy wykonawcy, jak Dead Can Dance, Joy Division, Sisters of Mercy, czy The Cure.

Sergiusz Tarasiewicz aka ‚Siergiejska’ – producent muzyki elektronicznej z Opola, czerpiący inspirację z szeroko pojętej dysharmonii. Odnajduje się w wielu ciężkich podgatunkach takich jak industrial, jednak jego twórczość nie ogranicza się tylko do mocnych, przesterowanych brzmień.

Grzegorz Wolny – „Na basie grać zacząłem, bo w gitarze było za dużo strun. Od tamtej pory w głowie mam tylko trzy rzeczy: wino, kobiety i bas. Staram się z całych sił opierać digitalizacji świata (e-book-i, facebook-i, twitter-y, kuchenki mikrofalowe, zmywarki do naczyń, itp.), która to bezczelnie włazi w moje życie. A ja chcę , żeby było tak jak dawniej: czysta woda, świeże powietrze, zielone lasy, słońce w lecie, śnieg w zimie, surowe mięso i takie tam.

Adam Niekrasz – Na co dzień jestem studentem na wydziale filologii angielskiej, po godzinach perkusista w kilku kapelach na terenie Opola. Wiodącym gatunkiem w jakim się poruszam jest metal, który też jest ze mną praktycznie od zawsze i miał duży na wpływ na moje ogólne kształtowanie jako osoba. Gram w opolskich zespołach Sekator i Paint My Horror, z którymi zagrałem dziesiątki koncertów w całym kraju oraz nagrałem kilka wydawnictw studyjnych i dzięki temu wszystkiemu muzyka stała się moją życiową pasją. Oprócz tego lubię horrory, dobre piwo, tworzyć swoją muzykę i różne anomalie rodem z piekła.

 


Maciej Spólnicki – Student Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Mocno związany ze sztuką oraz muzyką. Samouk, w wieku 15 lat zaczął grę na gitarze. Od 2015 roku członek zespołu Paint My Horror. W wolnym czasie tworzy własną muzykę, projektuje oraz kręci ogniem.

Krzysiek Tarnowski (vj Black Pony) – Student Wydziału Sztuki UO. Wsłuchując się w dźwięk ilustruje go wizualizacjami tworzonymi w czasie rzeczywistym, Interpretuje spontaniczne, instynktownie, impulsowo.